087 – Multidisipliner Teletıp Uygulaması

Dermatoloji-Plastik Cerrahi klinikleri arasında gerçekleştirdiğimiz bir teletıp uygulamasının çalışması. Bu çalışmanın tam metnini okumak isteyen varsa bu linkten makaleyi edinebilirler.

Bir ara teletıp/teledermatoloji çalışmalarına hevesliydim. Hatta teledermatoloji.com sitesini de bunun için açmıştım. Şimdi ise çalışmaların çok-merkezli olması, uzun sürmesi ve ülkemizden yeteri kadar katılım olmaması hevesimi kırmış vaziyette. Teledermatoskopi ve telemikroskopi ile ilgili yurt dışından ortak çalışma teklifleri var -ki bunların çoğu makalelerimi okuyup maille ulaşan kişilerden geliyor- belki bunları gerçekleştirebilirim ileride nasip olursa.

Neyse, daha bırakın Battlefield 5’i, Battlefield 1’i bile bitirememiş PS4 oyuncusu olarak biraz kalıbı mı dinlendirsek de demiyor değilim. Just Cause 4 ve Shadow of Tomb Raider bile yarıda bırakılmış halde bekliyor beni. Gerçi Just Cause 3 bile daha tam bitti denemez. Sonuçta open-world bir oyun nasıl tam olarak bitireceksin. Hala Infamous: Second Son’ı açıp da saatlerce dolaşayım istiyor bu deli gönül ama gel de vakit bul. Sizde de oluyor mu bilmiyorum bir oyunu bitirmeden diğerine geçme isteği? Ana hatlarıyla öğrendiğiniz, az biraz oynadığınız oyun artık ilgi çekici gelmiyor. Bazıları da ne kadar oynasanız da yıllarca bırakasınız gelmiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

error

Yazıyı beğendiniz mi? Paylaşın ya da takip edin: